16
مه

اسکای دایوینگ چیست؟

شاید شما تاکنون یک پرش اسکای دایوینگ را از نزدیک ندیده باشید. اما حتما در تلویزیون تصاویر چتربازانی که از هواپیما به پایین می پرند و به صورت تکی یا گروهی به انجام حرکات نمایشی می پردازند و با نزدیک شدن به زمین چتر خود را باز می کنند را دیده اید.
به این ورزش پر هیجان “چتر بازی سقوط آزاد” یا “اسکای دایوینگ” می گویند.

این ورزش در دنیا طرفداران بسیار زیادی دارد و با فراهم شدن امکانات و زیر ساخت لازم در ایران نیز در سال‌های اخیر امکان‌پذیر شده و طرفداران زیادی در بین آقایان و بانوان ماجراجو پیدا کرده است.
با توجه به حساسیت  فوق العاده و شرایط خاص ورزش اسکای دایوینگ، لوازم و ابزار هایی که در این رشته مورد استفاده قرار می گیرند از بالاترین کیفیت ممکن و بهترین استاندارد های جهانی برخوردار می باشد. به همین علت اسکای دایوینگ به یکی از ایمن ترین و کم خطر ترین ورزش های اکشن روز دنیا تبدیل شده است. قبلا ایمنی حیرت‌آور اسکای دایوینگ را در مقاله ای جداگانه بررسی نموده ایم.

اصول کار در این رشته قوانین فیزیک سقوط آزاد می باشد. اسکای دایوینگ طی سالهای متوالی با تکیه بر پیشرفت دانش انسان و با مهار طبیعت، امکان هزاران متر سقوط آزاد به سمت زمین و فرود آرام و بدون هیچگونه آسیبی را برای ورزشکاران مهیا نموده است.