تبدیل ورزش به خدمت

(زیپ‌پلوگینگ)

پلوگینگ یک ورزش سوئدی هستش که طی آن افراد هنگام دویدن زباله‌های شهری پیش روی خود را جمع‌آوری می‌کنند. این ورزش زیست محیطی نه تنها به فرهنگسازی و حفظ محیط زیست کمک می‌کنه بلکه میزاش سوزاندن کالری رو در ورزشگاران حین دویدن افزایش می‌‌دهد. در واقع پلوگینگ تلفیقی از دویدن آهسته ( جاگینگ ) و جمع‌آوری زباله است، که تیم زیپ‌کیپ سه سال است که به عنوان بزرگترین برگزارکننده این رویداد‌ها در ایران با نام زیپ‌پلوگینگ در راستای تبدیل ورزش به خدمت فعالیت می‌کند.

تبدیل ورزش به خدمت

( درختکاری )

مجموعه زیپ‌کیپ تیم در راستای ماموریت خود که تبدیل ورزش به خدمت می‌باشد، ورزشکاران را تشویق به فعالیت‌های زیست محیطی می‌کند، چرا که اعتقاد داریم اکسیژنی که توسط ورزش کردن مصرف می‌کنیم را باید دوباره به زمین برگردانیم. از این رو یکی از فعالیت‌هایی که هر سال در روز درختکاری انجام می‌دهیم رویداد درختکاری است که طی آن ورزشکاران مسافتی را می‌دوند و اکسیژن مصرف شده را با کاشتن نهال به صورت نمادین اجرا و به زمین برمی‌گردانیم. امیدواربم بتوانیم به زودی با قدم‌هایمان مسیر سبزی با کمک ورزشکاران به جای بگذاریم.

تبدیل ورزش به خدمت

( تردد پاک )

این رویدادها جزو جدید‌ترین فعالیت‌های زیپ‌کیپ تیم محسوب می‌شود. همه می‌دانیم که آلودگی خودروهای بنزینی چقدر به محیط زیست و بشریت آسیب می‌رساند. از این رو مجموعه زیپ‌کیپ تصمیم گرفت تا رویداد‌های رو تحت عنوان تردد پاک برگزار کند که طی آن دوچرخه سواران بصورت داوطلبانه در روز‌هایی خاص ارسال سفارش‌های کافه‌ها را در فواصل‌های نزدیک به عهده بگیرند تا هم ورزش صورت گرفته باشد و هم خدمتی برای محیط زیستمون و فرهنگسازی جامعه انجام داده باشیم. امیدواریم بتوانیم روز به روز به کمک هم فرهنگ تردد پاک را گسترش بدهیم.

تبدیل ورزش به خدمت

( مسولیت اجتماعی )

از آنجایی که فعالیت‌های اجتماعی  و داوطلبانه یکی از عوامل سلامتی و شادی افراد به شمار می‌آید، مجموعه زیپ‌کیپ در این راستا بستری را فراهم کرده و پویش‌ها و رویداد‌هایی را در نظر گرفته است که ورزشکاران داوطلب بتوانند حس انسان دوستی و خلاقیت خود را شکوفا کنند و طی آن خدماتی را مثل ورزش با ناشنوایان، معلولین، سالمندان، بخصوص در مناطق محروم، جمع آوری درب بطری‌های پلاستیکی برای خرید ویلچر و … را بصورت داوطلبانه انجام دهند.

تبدیل ورزش به خدمت

( آگاهی بخشی )

یکی از مهمترین مسولیت اجتماعی و ماموریت زیپ‌کیپ در تبدیل ورزش به خدمت آگاهی بخشی در مسیر سلامتی و سبک زندگی است. و در این راستا یکی از فعالیت‌هایی که برای مجموعه زیپ کیپ همیشه مهم بوده است آگاهی بخشی در مورد بیماری‌های مختلف مثل اتیسم، ایدز و موارد مشابه است، تا بتوانیم از طریق ورزشکاران صدایی باشیم و این آگاهی را  در سبک زندگی خود قراردهیم که اتیسم چیست و در مواجه شدن با این افراد باید چگونه رفتار کنیم…

عضویت در فعالیت‌های اجتماعی
اگر تمایل دارید در فعالیت‌های اجتماعی ما شرکت کنید فرم زیر را پر کنید.